Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wydarzenia 2018/2019

 •  9 września 2018 - Upamiętnieniu ofiar bombardowania Głuchowa, które miało miejsce 6 września 1939 roku poświęcono Mszę Świętą oraz apel poległych na głuchowskim cmentarzu. Społeczność naszej szkoły uczestniczyła w tych ważnych obchodach. Poczet sztandarowy reprezentowali:    Piotr Mazgajewski, Adrian Jurczyński i Cezary Kośla. Kwiaty w imieniu szkoły złożyły: Edyta Jurczyńska i Michela di Sabato.

   

 • 21 września próbna ewakuacja

 • 28 września Bolimów Indywidualne Biegi Przełajowe powiatu skierniewickiego ziemskiego   Sukces Sportowców naszej Szkoły. Indywidualne Biegi Przełajowe powiatu skierniewickiego ziemskiego   I, III i V miejsce w kategorii chłopców i III miejsce w kategorii dziewcząt.

 • 3 października - Rok Niepodległej- Całą szkoła odwiedziliśmy Muzeum Ziemi Rawskiej...
 • 5 października klasa 1 miała swoje otrzęsiny. Organizatorami tej imprezy byli uczniowie klasy 2a i 2b.

     

 • 14 października Dzień Nauczyciela
 • 20 października odbył się IV Powiatowy Konkurs Bezpiecznej Orki, w którym między innymi wzięli udział uczniowie naszej szkoły

 • 26 października panowie z klasy IV (TR) przystąpili do próbnego egzaminu teoretycznego potwierdzającego kwalifikację w zawodzie. Natomiast panowie z klasy III zmierzyli- się z próbnym egzaminem praktycznym
 • 9 listopada o 11.11 cała społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi odśpiewała " Mazurka Dąbrowskiego". Nasza szkoła włączyła się w akcję - Rekord dla Niepodległej.
  Obchody święta uświetniliśmy licznymi konkursami:
 1. konkursem pieśni patriotycznych - każda klasa przygotowała jedną pieśń, którą odśpiewała podczas uroczystej akademii;
 2. konkursem - 100 fotografii dla Niepodległej, który był podsumowaniem szkolnego wyjazdu do Muzeum Ziemi Rawskiej, w którym obejrzeliśmy wystawę - ,,Od Kościuszki do Piłsudskiego. Polskie drogi do wolności";
 3. 100 porcji potraw dla Niepodległej - każda z pięciu klas przygotowała 20 porcji potraw ,,biało-czerwonych";
 4. konkurs na najładniejszą klasową gazetkę ( rozstrzygnięty - wygrała klasa I), które zdobią nasze klasy;
 5. Miało miejsce również rozstrzygnięcie rozgrywek sportowych o Puchar Dyrektora Szkoły - Dla Niepodległej;

Podczas uroczystości posadziliśmy dąb- Tadeusza Kościuszko na pamiątkę obchodów.

Uczennice klasy II zaprezentowały przepiękny marsz, a uczennice klasy I taniec z flagami.

Uczniowie zaprezentowali również montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem Pani Bożeny Kaczmarczyk i Pani Magdaleny Nester-Zielińskiej.

   

 • Obchody 11 listopada w Wysokienicach - Nasza delegacja z pocztem sztandarowym w składzie: Adrian Jurczynski (klasa IV),Patryk Jędrychowicz (klasa IIb), Maciej Iwańczyk (klasa IIb) uczestniczyła w obchodach Święta Niepodległości w Wysokienicach. Uroczystość rozpoczęto akademią w Szkole Podstawowej, następnie złożono kwiaty pod pomnikiem Niepodległości i zasadzono dąb ,,Płomień Niepodległości". Wszyscy uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej.

 

 • 15 listopada uczestniczyliśmy w targach Mleko Expo 2018. Nasi uczniowie przygotowali poczęstunek dla zwiedzających targi, które odbyły się w PKiN w Warszawie

 • 15 listopada nasi uczniowie Dawid Kwaczyński i Maciek Iwańczyk z opiekunem Panią Edytą Machnicką uczestniczyli w spotkaniu wolontariuszy w Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach.
 • 22 listopada przygotowaliśmy i obsłużyliśmy bankiet z w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.

 • 24-25 listopada młodzież uczestniczyła w kursie kelnerskim.
 • W dniach 26-29 listopada odwiedziliśmy Kołobrzeg.

   

 • 28 listopada odbył się w Bratoszewicach finał X Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie. Do finału zakwalifikowało się dwóch uczniów: Robert Kobierski - klasa IV i Dawid Kwaczyński - klasa III. Robert znalazł się wśród 10 finalistów konkursu. Do konkursu uczniów przygotowała Pani Katarzyna Miałkowska.
 • 30 listopada w naszej szkole odbyły się zajęcia prowadzone przez panie ze Skierniewickiego Sanepidu. Zajęcia dotyczyły uzależnień, ich objawów, skutków oraz jak sobie z nimi radzić. Stop dopalaczom i koniec palenia papierosów!
 • 3 grudnia dwie nasze uczennice wzięły udział w konkursie nt. wiedzy o wolontariacie oraz Annie Olszewskiej organizowanym przez Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach.
 • 5 grudnia opiekun samorządu wraz z wolontariuszami odwiedzili hospicjum i uczestniczyli w warsztatach pt. "Chcesz poznać specyfikę zawodów medycznych?", Pielęgniarka - zawód pełen podziwu" oraz " Fizjoterapeuta - leczenie zdrowymi środkami występującymi w naturalnym środowisku człowieka.
 • 6 grudnia – Szkolne Mikołajki. W tym roku z okazji Mikołajek został zorganizowany wyjazd do kina na komedię pt. ,,Miłość jest wszystkim". Po seansie odwiedziliśmy McDonalda.
 • 7 grudnia odbyły się zajęcia z przedstawicielem Państwowej Inspekcji Pracy - z panem Jerzym Strączyńskim. Uczniowie klas 2b, 3 oraz 4 uczestniczyli w warsztatach poświęconych wypadkom przy pracy. Natomiast na wspólnej godzinie wychowawczej wszyscy uczniowie szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w prelekcji i pogadance na temat praw pracownika i obowiązków pracodawcy.
 • 7 grudnia w Starostwie Powiatowym w Rawie Mazowieckiej nastąpiło podsumowanie konkursu pt. " Mój zawód- moja przyszłość" organizowanego przez Młodzieżowe Centrum Kariery. Nasz uczeń Kacper Maciak z 1klasy zajął 3 miejsce.
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie jest miejscem corocznych spotkań wigilijnych społeczności Tulowskiej i przyjaciół Tul-u. W tym roku spotkaliśmy się w dniu 20 grudnia o godzinie 17.00 pod hasłem: „To już pora na wigilię, to już czas”.

   

 • Razem na Święta to ogólnopolska akcja szkolnych klubów wolontariatu. Jak co roku uczniowie wszystkich klas zebrali produkty spożywcze i słodycze dla najbardziej potrzebujących w ramach akcji ,,Szlachetna paczka". Paczki trafiły do naszych uczniów z życzeniami zdrowych i pogodnych świąt.
 • 8 stycznia w Łodzi odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Dziennika Łódzkiego. Otrzymaliśmy tytuł Szkoły Roku! Dzięki oddanym Waszym głosom wywalczyliśmy I miejsce w powiecie skierniewickim i III miejsce w województwie łódzkim. Nagrodą jest reklama w Dzienniku Łódzkim i możliwość zakupienia nowego sprzętu rtv dla naszej szkoły. W gali uczestniczyła pani Sylwia Jasnowska-Pełka, która była koordynatorem naszej akcji. GRATULUJEMY wygranej, a wszystkim głosującym dziękujemy za oddane głosy!
 • W styczniu 2019 odbyła się XXIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności. 38 szkół z województwa łódzkiego wzięło udział w olimpiadzie. Wśród uczestników etapu regionalnego znalazły się uczennice: Małgorzata Pięczek z klasy III i Karolina Meszka z klasy II. Uczniów przygotowała Pani Honorata Staszewska. Okręgowe zmagania odbyły się w ZSP nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim.
 • 9 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie pt. ,,Stres i sposoby radzenia sobie z nim". Spotkanie prowadziła pani Marta Kwiatkowska - pracownik Państwowej Inspekcji Pracy.
 • 11 stycznia odbyło się spotkanie uczniów z klas TR i TMRiA dotyczące systemów i nieetycznych technologii "antybiotic freestyle" w hodowli. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z nowoczesnymi preparatami, które są połączeniem mikroorganizmów i substancji naturalnych, podczas wykładu przedstawicieli firmy Agrosystem.
 • 16 stycznia grupa 30 uczniów wzięła udział w konferencji ,,Kształt edukacji historycznej w 100-lecie niepodległości" zorganizowanej przez WODN w Skierniewicach, PWSZ w Skierniewicach, LO im. B.Prusa i Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego.Uczniowie obejrzeli widowisko historyczne pt.: ,,Drogi do wolności" w wykonaniu kolegów z LO w Skierniewicach. Następnie wysłuchali dwóch interesujących wykładów poświęconych odzyskaniu przez Polskę niepodległości i historii Skierniewic.Pierwszy wykład pt.: ,,Do Niepodległości" wygłosił Artur Ossowski z IPN w Łodzi. Drugi wykład - ,,Sto lat w dziejach Skierniewic" zaprezentowała pani Bożena Witkowska z Towarzystwa Przyjaciół Skierniewic. Na koniec zwiedziliśmy Muzeum Historyczne w Skierniewicach.
 • W styczniu odbyła się Studniówka klasy IV.

 

 • 1 lutego 2019 nasi uczniowie wzięli udział w III Centralnych Targach Rolniczych. W wyjeździe uczestniczyły klasy technikum rolniczego i technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.
 • 6 lutego odbyły się zawody powiatu skierniewickiego ziemskiego w piłkę siatkową.

 • 26 lutego odbył się szkolny etap III Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym "Wybieram Wybory".
 • 5 marca odbył się II etap konkursu organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy w Łodzi. ZSP w Głuchowie reprezentowały uczennice klasy III technikum: Małgorzata Pięczek i Klaudia Leszczyńska. Do konkursu uczniów przygotowała Pani Katarzyna Miałkowska.
 • 6 marca uczniowie klasy IV Technikum wzięli udział w Dniu Maturzysty w Skierniewicach organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową. Zostali zapoznani z ofertą kształcenia oraz uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez wykładowców PWSZ.
 • 6 marca dzięki uprzejmości i zaproszeniu firmy Rolbud Pędziwiatr uczniowie z klasy II TR i III TR mogli wziąć udział w pokazach Valtra Smart Tour, które odbyły się w Bednarach.
 • 11 marca Dzień Europejski już po raz kolejny zorganizowany w naszej szkole przez panie: E. Machnicką oraz P. Trzeciak. Na godzinie wychowawczej spotkała się cała społeczność szkolna. Uczniowie otrzymali specjalnie dobrany test, którego rozwiązanie wymagało szukania potrzebnych informacji rozmieszczonych po całej sali gimnastycznej. Tym razem poznawaliśmy stolice państw europejskich.
 • 8 marca nasi uczniowie obsługiwali w skierniewickim Starostwie zorganizowaną z okazji Dnia Kobiet imprezę. Był wspaniały tort i toast wzniesiony szampanem.
 • 11 marca 2019 roku odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Do etapu powiatowego przeszli następujący uczniowie: Patryk Kuśmirek, Kacper Gamoń i Kacper Maciak.
 • 13  marca odbyły się XVII Targi dla gimnazjalistów w Skierniewicach

 • 15 marca uczniowie z technikum rolniczego oraz mechanizacji rolnictwa i agrotroniki uczestniczyli w Agrotech Kielce 2019.
 • 20 marca roku braliśmy udział w Turnieju dla uczniów szkół średnich województwa łódzkiego o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Turniej składał się z dwóch etapów: testu pisemnego i testu sprawnościowego. Naszą szkołę reprezentowali: Edyta Jurczyńska, Michela di Sabato, Daniel Pieta i Mateusz Krysztofiak
 • 21 marca odbyło się spotkanie młodzieży klas I i II z panią aspirant Małgorzatą Białkowską. Pani aspirant przybliżyła nam zawód policjanta oraz poruszyła tematy związane z bezpieczeństwem młodzieży i odpowiedzialnością karną nieletnich.
 • 22 marca już po raz kolejny młodzież technikum żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyła w ogólnopolskich targach produktów żywnościowych i turystycznych.
 • 22 marca odwiedziliśmy naszą patronacką uczelnię w Łodzi. Zwiedziliśmy Wydział Dietetyki i Kosmetologii oraz zapoznaliśmy się z ofertą studiów wyższych.
 • 26 marca zorganizowaliśmy Dzień otwarty

    

 • 4 kwietnia odbyły się Targi Edukacyjne w Rawie Mazowieckiej
 • 7 kwietnia przygotowaliśmy i obsłużyliśmy stoisko z wyrobami garmażeryjnymi podczas Dnia Sołtysa w Starostwie w Skierniewicach
  Obsługiwali: Aleksandra Truszkowska, Kacper Gamoń, Mikołaj Ambroziak i Mikołaj Malesa.

 

 • 12 kwietnia przygotowaliśmy poczęstunek złożony z przekąsek wykonanych z mleka i jego przetworów. Była to obsługa podczas szkolenia z Funduszu Promocji Mleka w Starostwie w Skierniewicach. Produkty mleczarskie dostarczyła Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Głuchowie.

 

 • W kwietniu odbyła się wiosenna sesja TUL w Głuchowie - uroczysta kolacja oraz podsumowanie Szkoły Promującej Zdrowie. Wiosenną sesję ,,Spotkajmy się u Książąt Mazowieckich w Rawie i u księżaków w Głuchowie " zakończyliśmy uroczystą kolacją z udziałem zaproszonych gości. Podczas spotkania odbyło się podsumowanie autoewaluacji Szkoły Promującej Zdrowie. Uroczysty wykład wygłosiła Pani Rektor Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu profesor nadzwyczajny doktor Teresa Janicka-Panek.

   

 • 26 kwietnia pożegnaliśmy kolejny rocznik maturzystów 2019.
 • 28 maja w naszej szkole gościliśmy Panie z Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach. Wysłuchaliśmy dwugodzinnej prelekcji "Łamiemy stereotypy na temat hospicjum".
  Spotkanie przybliżyło działalność hospicjum i pracę wolontariuszy. Uwrażliwiło na potrzeby innych.
 • 1 czerwca Dzień Dziecka - Dzień Sportu.
 • 9 czerwca 2019 r. w Strobowie odbyła się uroczysta impreza Święto Rodziny - Integracją Pokoleń pod hasłem „Kochasz Dzieci - Nie Pal Śmieci” mająca na celu propagowanie ekologicznych działań wśród rodzin z Powiatu Skierniewickiego.Nasza szkoła przygotowała i obsłużyła stoisko podczas festynu.

 

 • 22 czerwca uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.