Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wydarzenia 2019/2020

 • 30 IX Dzień Chłopaka

Samorząd Uczniowski ZSP w Głuchowie zatroszczył się o naszych wspaniałych panów. ,,Pół żartem, pół serio” – takie motto przyświecało naszej uroczystości zorganizowanej w dniu 30 września na sali gimnastycznej. Wszyscy chłopcy otrzymali…. po szufelce! Ciekawe do czego im posłuży? Dziękujemy wszystkim paniom zaangażowanym w organizację – w końcu Dzień Kobiet już niedługo.

 • Inauguracja roku akademickiego 2019/2020

3 października odbyła się uroczysta Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 na naszym patronackim Wydziale Rolnictwa i Biologii w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Dziękujemy za zaproszenie.

 • IX Bieg na Ekologiczno-Unijną Orientację

IX powiatowy bieg na unijno-ekologiczną orientację za nami.
4 października w zawodach wzięło udział 8 drużyn 3-osobowych. Zawodnicy mieli do przebiegnięcia dystans około 4 km. Na trasie mieli 8 punktów, gdzie musieli wykazać się sprawnością fizyczną i odpowiedzieć na pytania dotyczące ekologii i UE.
Zwycięską drużyną w kategorii szkół średnich okazała się drużyna z Bolimowa. Tuż za nimi na 2 miejscu uplasowała się nasza szkoła w składzie: Edyta Jurczyńska, Daniel Pieta i Przemysław Kwaczyński. Bardzo dziękujemy naszym wspaniałym uczniom z klasy I a, Ib, II i III za pomoc i super organizację zawodów. Małe co nieco dla naszych sportowców przygotowali uczniowie z Technikum Żywienia pod okiem pani Marii Marcinkiewicz.
Nagrody ufundowali: Starosta Skierniewicki, Prezydent Miasta Skierniewice, pani poseł Dorota Rutkowska. Serdecznie dziękujemy.

 

 

V Powiatowy Konkurs Bezpiecznej Orki

W V Powiatowym Konkursie Bezpiecznej Orki, który odbył się 05 października 2019 r.  zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie, pod patronatem honorowym Starosty Skierniewickiego Mirosława Beliny, udział wzięło 10 uczestników. Współorganizatorami konkursu byli: Łódzki Oddział Regionalny ARiMR, Państwowa Inspekcja Pracy  Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi, Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego Oddział Terenowy w Skierniewicach oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Skierniewicach.

W kategorii pługi zagonowe startowało 6 uczestników, w kategorii pługi obrotowe 4. Komisja wyłoniła następujących finalistów:

 • kategoria pługi zagonowe:

I miejsce: Bartłomiej Góraj

II miejsce: Piotr Mazgajewski

III miejsce: Adam Sadach

 • kategoria pługi obrotowe:

I miejsce: Wojciech Psyk

II miejsce: Krzysztof Koter

III miejsce: Marcin Traczyk

Państwowa Inspekcja Pracy przyznała nagrodę panu Marcinowi Traczykowi rolnikowi, który najbezpieczniej wykonał orkę.

Nagrody w konkursie ufundowali:

 • Starosta Skierniewicki
 • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
 • Państwowa Inspekcja Pracy
 • Izba Rolnicza
 • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
 • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Głuchowie
 • Kierownik ODR w Skierniewicach
 • Marzena Świerczyńska
 • Adrian Jurczyński
 • Agrojanex Zofia Dyśko
 • Agnieszka Matysiak
 • Rada Rodziców przy ZSP w Głuchowie

Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większym powodzeniem. Zmagania obserwują uczniowie, słuchacze kwalifikacyjnych kursów zawodowych oraz mieszkańcy gminy Głuchów. Po konkursie na wszystkich czekał gorący poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców, uczniów i nauczycieli gastronomii.

Zagraniczne staże w Grecji

13 października 32 naszych uczniów wyjechało do Grecji na staż zagraniczny.
16 uczniów z TŻiUG oraz 16 uczniów z TR i TMiAR zdobywa nowe umiejętności, doświadczenie oraz poznaje ciekawostki z życia kulinarnego oraz z zakresu rolnictwa greckiego.
Poza pracą mają jeszcze czas na zwiedzanie i korzystanie z przepięknej pogody

„Czad i ogień. Obudź czujność”

 21 X uczniowie klas I wzięli udział w kampanii edukacyjno-informacyjnej „Czad i ogień. Obudź czujność” zorganizowanej przez PSP w Skierniewicach. Obok pokazu sprzętu ratowniczego, pokazu pierwszej pomocy na scenie kina Polonez wystąpiła dla młodzieży Kapela PSP Sieradz z programem edukacyjnym.

11 listopada Święto Niepodległości

8 listopada odbył się uroczysty apel z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości. Apel połączony był ze ślubowaniem klas I.

Nasze pierwszaki pod okiem swoich wychowawców – pani Bożeny Kaczmarczyk i Magdaleny Nester-Zielińskiej przygotowały wspaniały montaż słowno-muzyczny. Dziewczyny odtańczyły taniec z flagami, a chłopcy uroczyście maszerowali w rytm muzyki.

Podczas uroczystości klasy I złożyły uroczyste ślubowanie w obecności społeczności szkolnej i zaproszonych gości. W wydarzeniu uczestniczyli rodzice pierwszaków.

Na koniec uhonorowano pana wicestarostę Tadeusza Grotkowskiego wyróżnieniem ,,Przyjaciel szkoły”.

                       

 • 24 XI w Godzianowie odbył się IX Regionalny Przegląd Pieśni Patriotycznej.

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie reprezentowały Małgorzata Pięczek i Karolina Meszka. Gratulujemy udanego występu!

 • 27 listopada Krajowy Certyfikat z rąk Pani Minister Iwony Michałek odebrała pani Dyrektor Katarzyna Jochym i Pani koordynator programu Magdalena Nester-Zielińska. Nasza szkoła należy do Krajowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie oraz Europejskiego Programu Szkoły dla Zdrowia w Europie. 
 • 28 listopada dzięki uprzejmości Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Głuchowie uczestniczyliśmy w Targach Mleczarskich Mleko Expo 2019. Nasz ZSP przygotował mleczne przekąski z głuchowskiego sera twarogowego i oraz ekspozycję stoiska naszej mleczarni. OSM w Głuchowie za naszą wspólną prezentację zdobyło główną nagrodę. Gratulujemy!
 • 2 grudnia młodzież naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych przez Instytut Pamięci narodowej.
 • 6 grudnia tradycyjnie świętowaliśmy Mikołajki. W naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej w Halową Piłkę Nożną. W zawodach wzięło udział 6 drużyn, które grały systemem każdy z każdym. Zacięta rywalizacja trwała do ostatniego meczu. Zwycięską drużyną okazali się „Bad Boysi” w składzie: Patryk Jędrychowicz, Mikołaj Ambroziak, Mateusz Krysztofiak, Przemysław Kwaczyński i Dawid Borowski. Chłopcy wygrali wszystkie mecze. II miejsce zajęła klasa IV pod nazwą „Cienkie Lolki” w składzie: Kacper Gamoń, Karol Sałata, Mateusz Topolski, Krystian Kramarz. III miejsce zajęła drużyna „Kago” w składzie: Jakub Krzak, Damian Fastyn, Szymon Jaworski, Mikołaj Malesa, Kacper Maciak i Mateusz Dyśko. Królem Strzelców został Mateusz Krysztofiak, który strzelił w turnieju 22 bramki. Wszystkim 35 zawodnikom dziękujemy za sportowe, kulturalne zachowanie i wspaniałe emocje, których byliśmy świadkami.

  Puchary, statuetki i dyplomy zostaną wręczone na uroczystym apelu.

 • Już po raz XXVIII spotkaliśmy się na wspólnej wigilii szkolnej i Oddziału Regionalnego Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych w Głuchowie.

  ,,To już pora na wigilię, to już czas” – to motto naszego spotkania. Zaproszonych i licznie przybyłych gości powitały serdecznie pani dyrektor Katarzyna Jochym i pani prezes TUL Dorota Skorzycka. Ksiądz profesor Robert Bernargiewicz proboszcz głuchowskiej parafii poprowadził liturgię słowa i pobłogosławił opłatki. Wszyscy przełamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie gorące życzenia świąteczne. Została odśpiewana pieśń tulowska ,,Błogosławiona dobroć człowieka”, podczas której przekazaliśmy sobie światełko pokoju i nadziei.

  Przepiękny montaż słowno – muzyczny wykonali uczniowie najmłodszych klas, a ubarwiły go swoim śpiewem uczennice klasy III – Karolina Meszka, Dorota Kwiatkowska i Maja Michalska oraz uczennica klasy IV Małgorzata Pięczek. Uczniów przygotowały panie Bożena Kaczmarczyk i Magdalena Nester-Zielińska.

  Wspaniałe wigilijne potrawy przygotowali uczniowie klas technikum żywienia i usług gastronomicznych pod kierunkiem nauczycieli gastronomii: Marii Marcinkiewicz, Marty Kwestarz, Honoraty Staszewskiej, Moniki Cichockiej i Katarzyny Miałkowskiej.

  O stoły zadbały panie Małgorzata Sobczyk i Sylwia Jasnowska-Pełka. Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom, rodzicom, działaczom TUL, pracownikom szkoły oraz uczniom. Bez Was nie byłoby tej wspaniałej uroczystości. SPOTKAJMY SIĘ ZA ROK!!!

 
 • Odsłonięcie tablicy upamiętniającej 100 lecie objęcia urzędu starosty przez Wacława Gajewskiego – wybitnego polskiego samorządowca w wolnej Polsce

Po wielu latach pierwszy starosta skierniewicki, Wacław Maurycy Gajewski, doczekał się upamiętnienia i dziś, w setną rocznicę objęcia przez niego urzędu, na budynku starostwa odsłonięto pamiątkową tablicę. Na uroczystości pojawili się przedstawiciele władz samorządowych, młodzież szkolna, a także członkowie rodziny pierwszego skierniewickiego starosty z jego synem, Włodzimierzem Gajewskim na czele. W tym roku imieniem Wacława Gajewskiego nazwano również skwer przed budynkiem starostwa. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Przygotowaliśmy również przekąski na uroczysty bankiet.

Wacław Maurycy Gajewski (ur. 1888 w Radomiu, zm. 30 maja1968 w Warszawie) – działacz niepodległościowy, starosta skierniewicki i warszawski, dyrektor izby skarbowej w Wilnie, redaktor i publicysta. Jeden z założycieli Organizacji Młodzieży Niepodległościowej „Zarzewie”.
W 1919 roku Gajewskiego mianowano zastępcą starosty w Łodzi oraz komisarzem rządu polskiego na powiat skierniewicki. Jako pierwszy w dziejach niepodległej Polski starosta skierniewicki aktywnie działał, koncentrując się na wspieraniu i rozwijaniu infrastruktury,pomocy finansowej dla budownictwa szkolnego w gminach wiejskich, a także otwieraniu bibliotek przyszkolnych. Wspierał znacząco politykę przeciwogniową.Udało mu się wiele działań o charakterze socjalnym (organizowanie letnisk,wczasów i tworzenie domu starców). W 1926 r. sfinalizował budowę imponującego,upamiętniającego konstytucję 1921 roku, Domu Sejmikowego. Stał się on wyjątkowym centrum administracyjno-samorządowym, handlowym oraz społeczno-kulturalnym powiatu

 • 23 grudnia nasza młodzież odwiedziła Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Skierniewicach. Młodzież zapoznała się z nowoczesnymi metodami oczyszczania ścieków. Uczniowie zwiedzili mechaniczno- biologiczną oczyszczalnię ścieków oraz poznali zastosowanie komunalnego osadu ściekowego jako środka nawozowego
 • 11 stycznia 2020 roku odbyła się studniówka klasy maturalnej
 • 30 stycznia grupa naszej młodzieży udała się do teatru na sztukę pt. ,,Pomoc domowa”. Znakomita komedia Camolettiego w brawurowym, przygotowanym specjalnie dla Teatru Powszechnego w Łodzi przekładzie Bartosza Wierzbięty, znanego szerokiemu gronu odbiorców, jako twórca polskich dialogów do takich filmów animowanych, jak m.in. „Shrek”, „Rybki z ferajny”, „Misja Kleopatra”, „Asterix i Obelix”, „Madagaskar”, „Sezon na misia”, „Kot w butach”, „Film o pszczołach”, „Hotel Transylwania”.
 • 31 stycznia młodzież kształcąca się w zawodach: technik rolnik i technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki uczestniczyła w wyjeździe na targi rolnicze.

  Centralne Targi Rolnicze to nie tylko wystawa maszyn, urządzeń rolniczych oraz środków do produkcji rolnej. Celem Targów, jest budowa płaszczyzny dla rozwoju kontaktów biznesowych dla klientów branży rolniczej oraz stworzenie dogodnej przestrzeni do umacniania współpracy.

  Centralne Targi Rolnicze, jako platforma spotkań biznesowych, z sukcesem rozwijają program Hosted Buyers. Jako pierwsi w Polsce dla swoich klientów wyszukują partnerów z zagranicy o ściśle określonym profilu działalności oraz zajmują się organizacją sesji matchmakingowych. Podczas edycji CTR 2017 odbyło się 340 spotkań z partnerami zagranicznymi.

  Celem Targów, poza aranżacją strefy wystawienniczej jest także stworzenie płaszczyzny dla organizacji debat, seminariów i paneli branżowych podnoszących najistotniejsze problemy sektora rolno – spożywczego, które identyfikowane są zarówno przez środowisko naukowo – akademickie jak i przedstawicieli organizacji branżowych, biznes oraz rolników indywidualnych. Doskonałe zaplecze techniczne CTR umożliwia organizację spotkań z kluczowymi klientami, organizację szkoleń i seminariów ściśle dopasowanych do potrzeb partnerów oraz klientów.

 • 31 stycznia 2020 odbył się charytatywny koncert serc dla Małgorzaty Jacaszek -Piekarskiej.

  Koncert odbył się w kinie Polonez w Skierniewicach. Na scenie pojawiła się grupa „Energiczne Akordy”, a także Tamara Arciuch, Bartosz Opania czy Justyna Panfilewicz. Całość zaś poprowadził Bartłomiej Kasprzykowski, który zajął się również aukcjami charytatywnymi. Wśród wylicytowanych przedmiotów znalazła się między innymi biżuteria przekazana przez pierwszą damę, Agatę Kornhauzer-Dudę.

  Uczniowie ZS w Głuchowie w ramach wolontariatu upiekli pyszne ciasta. Podczas koncertu przygotowali i obsłużyli słodki bufet z ciasta. Obsługiwali: Kacper Gamoń – klasaIV, Mikołaj Malesa – klasa II i Iga Sawicka oraz Julia Jasińska z klasy I.

 • 3 lutego odbyła się wycieczka przedmiotowa z podstaw przedsiębiorczości
  ,,Poznajemy strukturę i zasady funkcjonowania banków na przykładzie banku spółdzielczego w Głuchowie”. Klasę 1 b przyjęła osobiście pani dyrektor Anna Dura Depta. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe przyjęcie!
 • 8 lutego odbyła się lekcja wychowawcza w klasie Ia i Ib : Savoir-vivre czyli kultura na co dzień. Młodzież przypomniała sobie zasady dobrego wychowania w szkole, w domu, w teatrze i miejscach publicznych

 • 14 luty tradycyjne Walentynki zorganizował Samorząd Szkolny
 • 14 lutego odbyły się Akademickie Inicjatywy czyli spotkanie najstarszych klas, w ramach którego uczniowie zapoznali się z ofertą wyższych uczelni.
 •  18 lutego odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów - serdecznie gratulujemy naszej stypendysce Małgosi Pięczek.
 • 20 lutego wizyta w przedsiębiorstwie Metalbud Nowicki, które zajmuje się produkcją maszyn dla przemysłu spożywczego.
 • 25 lutego chłopcy wywalczyli I miejsce w zawodach w piłce siatkowej.
 • 26 lutego odbyła się obsługa Wojewódzkiej Konferencji "Planowanie i organizacja kształcenia zawodowego w świetle zachodzących zmian".Nasi uczniowie przygotowali i obslużyli bufet z postnymi przekąskami.
 • 4 marca wzięliśmy udział w Dniu Maturzysty na Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego w Skierniewicach.
 • 7 marca Gminny Dzień Kobiet w Głuchowie
  Uczniowie ZS w Głuchowie obsłużyli zaproszone Panie z terenu gminy. Uroczystość uświetniły występy zespołu Głuchowiacy i Relaks Białynin.
 • 8 marca obsłużyliśmy Powiatowy Dzień Kobiet w Starostwie Powiatowym w Skierniewicach

25 czerwca pożegnaliśmy klasę IV. Uroczyście wręczyliśmy świadectwa i nagrody

26 czerwca zakończono rok szkolny 2019/2020. Uroczyste rozdanie świadectw odbyło się przed szkołą. Wręczono świadectwa i nagrody. W tym roku szkolnym najlepsze wyniki uzyskały: Emilia Antkowicz uczennica Klasy I i Aleksandra Bachura Klasa II.