Szkolimy się!
Szkolimy się!
W czerwcu młodzież ucząca się w zawodzie technik żywienia bierze intensywny udział w szkoleniach dla branży gastronomicznej. Za nimi kurs barmański, carvingu, baristów, monoporcji, kuchnia fuschion i food paring.
W czerwcu młodzież ucząca się w zawodzie technik żywienia bierze intensywny udział w szkoleniach dla branży gastronomicznej. Za nimi kurs barmański, carvingu, baristów, monoporcji, kuchnia fuschion i food paring.
22 czerwca uczniowie klasy I udali się do naszych sąsiadów - Gminnej Biblioteki w Głuchowie, której obecna siedziba mieści się w pięknie odrestaurowanym Dworku
Tydzień dla Bezpieczeństwa to ogólnopolska akcja edukacyjno-profilaktyczna Ministerstwa Edukacji Narodowej, która ma na celu przygotowanie dzieci i młodzieży do bezpiecznego letniego wypoczynku. Szkoły przeprowadzają ją w jednym z dwóch ostatnich tygodni czerwca
2 czerwca dzięki uprzejmości pani prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Głuchowie Teresie Jędraszek klasa 2 miała możliwość przyjrzenia się produkcji tradycyjnych produktów mleczarskich oraz ich popróbowania.
Od 29 mają 2026 r uczniowie z klasy 3,4 i 5 technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki uczestniczą w kursie: Obsługa kombajnu. Uczniowie zapoznają się z budową, działaniem i obsługą kombajnu zbożowego. W ostatnim etapie uczniowie uczestniczą w nauce jazdy kombajnem.
27 maja odbyło się spotkanie podsumowujące działania w ramach Szkoły Promującej Zdrowie. Gościliśmy panią Koordynator Sieci Szkół Promujących Zdrowie Marzenna Piwowar-Zrazek. Pani Koordynator serdecznie dziękujemy za wsparcie i obecność.
Święto Rodziny w Strobowie - nie mogło nas zabraknąć
11 maja gościliśmy w naszej szkole Stefana Krajewskiego Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Pan Minister zapoznał z ofertą naszej szkoły, zwiedził naszą placówkę oraz rozmawiał z uczniami i nauczycielami.
Od 26 kwietnia do 10 maja 33 uczniów naszej szkoły przebywa we Włoszech w ramach programu Erasmus+
Klasa I wzięła udział w ogólnopolskiej inicjatywie „Łączy nas pamięć” To akcja edukacyjno-społeczna organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Jej celem jest upamiętnienie rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.