Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Każdego roku uczniowie naszej szkoły przygotowywali uroczysty apel lub akademię z okazji kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W tym roku jest inaczej, nie możemy mówić o szeroko pojętej wolności, jesteśmy bowiem  w okowach pandemii.

Przypomnijmy sobie dlaczego 11 listopada jest dniem szczególnym dla Polski , Polaków i przez szacunek dla przeszłości czczony jako Narodowe Święto Niepodległości.

11 listopada 1918 roku Rada Regencyjna przekazała uwolnionemu z twierdzy magdeburskiej Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową  i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich.

Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące działania bojowe Wielkiej Wojny.

Po 123 latach niewoli Polska odzyskiwała niepodległość , a Józef Piłsudski stał się rzeczywistym przywódcą tworzącego się państwa polskiego.

W tym roku Ministerstwo Kultury Dziedzictwa  Narodowego i Sportu 11 listopada o godzinie 12.00 zaprasza na śpiewanie Hymnu Narodowego .

ZAŚPIEWAJMY W TYCH CIĘŻKICH CZASACH DLA NIEPODLEGŁEJ !!!!!!

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć upamiętniających obchody 11 listopada w naszej szkole.