Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Ogłoszenie Szkolnego Klubu Wolontariatu

Jednym z działań podejmowanych przez Zespół Szkół w Głuchowie jest działalność na rzecz innych, w tym działania podejmowane na rzecz wolontariatu. W tym roku szkolnym, we wrześniu w naszej placówce, oficjalnie rozpoczął swoją działalność Szkolny Klub Wolontariatu .
#RazemNaŚwieta
Zbliża się czas , w którym jesteśmy szczególnie otwarci na potrzeby innych… ….Nie zapominamy także o trudnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie.
Dlatego członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu ZS Głuchów wraz z opiekunami gorąco zachęcają wszystkich, którzy mają potrzebę i duże serduszka, by przyłączyli się do organizowanych przez nas akcji.
Pierwszą jest zbiórka produktów spożywczych tzw. trwałych, które będą przekazane dla najbardziej potrzebujących rodzin, tzw.„ Świąteczna paczka” W naszej okolicy jest wielu potrzebujących, wiele rodzin, dla których taka pomoc byłaby ogromnym wsparciem.
Druga akcja dotyczy zbiórki produktów higienicznych i wszystkich niezbędnych produktów, potrzebnych na oddziałach szpitalnych, na które trafiają chorzy z wirusem Covid. Bardzo często
te osoby zostają odizolowane w szpitalach bez możliwości wcześniejszego przygotowania się do hospitalizacji, bez podstawowych środków higienicznych, a nawet wody… Poza tym w szpitalach swoje działalności zawiesiło wiele tzw. „sklepików szpitalnych”, w których w takie środki mogliby się zaopatrzyć.
Dlatego, wychodząc naprzeciw takim potrzebom, od jutra tj. od dnia 08.12.2020 r., w naszej szkole rozpoczynamy dwie zbiórki.
W tym celu, zachowując też dystans społeczny, od jutra to przy wejściu do szkoły od godziny około 13.00 będą ustawione dwa pudła.
Jedno z napisem „Świąteczna paczka”, gdzie można umieszczać produkty spożywcze (i nie tylko….), które przekażemy najbardziej potrzebującym rodzinom oraz drugie pudełko z napisem „Szpitale”, do którego będzie można włożyć każdą rzecz, niezbędną dla pacjentów hospitalizowanych na oddziałach covidowych.
Produkty, które mogą być umieszczone w pudełku oznaczonym jako „Świąteczna paczka”:
Makarony, kasze, ryż, mąka, cukier, kakao, słodycze, napoje, soki, i wszystkie inne produkty
z dłuższym terminem przydatności do spożycia……….
Produkty, które mogą być umieszczone w pudełku oznaczonym jako „Szpitale”:
Chusteczki higieniczne, ręczniki papierowe, mydła i inne środki higieny……jak również woda mineralna niegazowana…… rękawiczki i obuwie ochronne jednorazowe, maseczki ochronne jednorazowe……tak naprawdę wszystkie środki pierwszej potrzeby, które są niezbędne dla pacjentów przebywających na oddziałach covidowych.
Liczymy na duże wsparcie naszych akcji.
Pierwsze podsumowania akcji zrobimy jeszcze w okresie przedświątecznym, tj. ok. 20 grudnia, aczkolwiek mamy nadzieję, że będziemy je kontynuować również w późniejszym czasie.
Z góry dziękujemy wszystkim, którzy „otworzą” swoje serduszka na te potrzeby.
Członkowie i Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu w ZS Głuchów